भर्खरै पा’थिभारा माताको यस्तो रूप, देखियो देखेर नदेखे जस्तो गर्नेलाई हुन्छ ठूलो हानी एक पटक अबस्य पढ्नुहोस हजुरको सबै काम सफल हुनेछन्न

समाचार

सबैले अहिले पनि पाथिभारा देवी को धेरै बिस्वास गर्छन र गर्नु पनि पर्छ हिन्दू धर्म अनुसार एउटा श’क्तिशाली दे’वी पनि हुन जसको कृपा हामी सबैको माथि हुनेगर्दछ । पाथिभारा माताको श’क्ति को सक्तीले धेरैले नया जिवनि पायका छन |

यो सन्सार मा मानिस भएर जन्मिएपछि भगवान प्रति विश्वास गर्नै पर्छ यदि कसैले यो सब मान्दैन भने ठूलो गल्ती मानिछ भगवान पर्ती हिजो जतिको बिस्वास थियो आज नि छ र भोलीनी हुनेछ |

यस्तै प्रम्परा अनुसार हिन्दुहरूमा प्रणामको आफ्नै महत्व छ । मान्यताका अनुसार आफूभन्दा ठूलोको पाउमा ढोगर प्रणाम गर्नु सबै को धर्म हो यहाँको संस्कृति को नियम पनि आफु भन्दा ठूला बडालाई सम्मन र साना लाई माया गर्नु हो ।

यसरी ढोग्दा मानिसले जमिनमा पूरै सु’तेर टाउकोले मान्यजनको पाउ छुन्छन् जसलाई साष्टांग प्रणाम भनिन्छ । आठवटा अंगसिहत गरिने प्र’णाम भएकाले सा०षंग भनिएको हो कतीपयले यो कुरा लाई मान्न तयार छहिन्न भने कति पयले यो कुरा मनै पर्छ भन्छन |

महिलाका लागि यो वर्जित रहेको छ । आधुनिक मानिसलाई त यो आसन पुरानो रूढि मात्र लाग्न सक्छ तर यसले व्यक्तिले अ’हंका,रत्या’गलाई प्रतीक बनाउँछ । अ’हं,कारलाई त्यागेर ईश्व’रप्राप्तिको मार्गमा लागेको यसले देखाउँने गर्दछ सबैले आफनो धर्मको उतीकै सम्मान र उतीकै महत्तका साथा मानु पर्छ र घर मा सधै भगवान को पुजा आर्धान गर्नु पर्छ यसो गर्दा घर्मा सान्ति हुन्छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *